دیروز فهمیدم اگه دانشجوی شریف باشی جونت عزیزتره و خونت رنگین‌تر. امروز فهمیدم اگه سوار اتوبوس باشی و بمیری جونت مهم نیس جون اونایی مهمه که کانادا نشین هستن و با هواپیما مسافرت کردن وگرنه امروزم باید کلی پیام تسلیت می‌اومد.
خلاصه بگم خاک تو سرتون که پولدار بودن مرده هم براتون مهمه

× Mehrdad ×

@OfficialPersianTwitter

پیام بالا پیام عجیبیه که امروز به نقل از یک اکانت توئیتری خوندمش. مغلطۀ غریبی داره این مهرداد خان شاخ شمشاد توی پیامش. کسی به خاطر پولدار بودن فوت نخبه های مملکت رو تسلیت نمیگه. تسلیت به کشور فقط و فقط به خاطر اینه که احتمالا حداقل یکی از این صد و بیست سی تا نخبۀ این هواپیما می تونست مثل مریم میرزاخانی (و نجاتش از مرگ در سانحۀ اتوبوس تیم المپیاد دانشگاه شریف اسفند 1376 - کلیک کنید)، خدمات خیلی زیادی به "علم" بکنه، علمی که فقط دوتا از دستاوردهاش می تونه ثروت و رفاه باشه :)

احتمالا هیچ کدوم از اون 20 نفر کشته شدۀ اتوبوس گنبد قرار نبوده خیلی مشهور بشن. و البته آره، ممکن بود بعضی از اون شریفیهای نخبۀ هواپیمای کیف اوکراین هم علی رغم شریفی بودنشون در آینده خیلی معروف نشن (مثل من که هیچ پخی نشدم). ولی این نخبه ستیزی رو کنار بذاریم :) به جرم اینکه نخبه ها ممکنه یکم نارسیسیست و خودشیفته باشن (که البته دلیلی نداره حق نداشته باشن! مخصوصا اگر با تلاش به اون سطح نخبگی رسیده باشن) انقدر جامعۀ نخبه رو تخریب نکنیم :)

یادمه وبلاگ یکی از آقایون قدیمی بیان که مسئولیتی در شرکتهای نفتی جنوب داشت، یک بار در یک بحث علمی گفتم من دانشگاه شریف  هستم، و جواب ایشون جالب بود، گفتن که: "در شرکتهای نفتی جنوب تنها کمکی که اساتید و دانشجوهای دانشگاه شریف می تونن به ما بکنن اینه که ساکت باشن بذارن ما کارمون رو بکنیم." :|

و جالبه همین آقا به دفعات به اسم پدر معروفش می بالید و من آخر هم نفهمیدم پدرش کیه و چطور خودش استخدام شده، نکتۀ اصلی اینجاس که توی این مملکت به پدر مشهور و با نفوذ باید افتخار کرد ولی به نخبگی نباید افتخار کرد! و نخبه ها (و کسایی که توی آزمون عادلانه و کاملا Fair بقیه رو شکست دادن و به دنبال پیشرفت هستن) باید ساکت باشن تا بقیه مملکت بتونن راحتتر این پیشرفت مثال زدنی کشور رو ادامه بدن :)

و جالب اینه که در ذهن این آقا مهرداد شاخ شمشاد توئیت کننده اصلا نمی گنجه که کسی که نخبه باشه، حق داره به واسطۀ علمش پولدارتر هم باشه و هواپیما سوار بشه! آره دیگه، از دید اینجور آدما اصلا چرا باید به نخبه های شریفی انقدر رو و قدرت بدیم که یه روزی به واسطۀ علمشون انقدر پولدار بشن که بخوان سوار هواپیما بشن وقتی بقیه هموطنا مجبورن با اتوبوس برن گنبد؟!!! خاک تو سرتون اصلا :)))))

توی یکی از جلسات عقیدتی پادگان، یک از وزارت اطلاعات اشاره می کرد که سمپاد توطئۀ امریکا بوده، که چی؟ که نخبه ها رو از مقطع راهنمایی و متوسطه جدا کنن و بعد در قالب دانشجوهای شریف و بقیه دانشگاههای برتر کشور، اونا رو در جریان فرار مغزها از کشور بن. به هر حال اگر دستشون باز بود، قطعا در کنار کافر و جسد و مردار و هشت نجاست دیگه، دانشجوی نخبه رو هم به عنوان نجاست یازدهم معرفی می کردن. 

+ حالم خوب نیست. دو هفته قبل یکی از بچه های دبیرستان (عمران امیرکبیر) خبر مجلس ختمش رو شنیدیم. فوت بر اثر سرطان. دیروز صبح هم فراز فلسفی، یکی دیگه از بچه های دبیرستانمون، توی هواپیما زندگیش تموم شد. یک سال کامل پشت نیمکت فراز اینا مینشستم و کامل میشناختمش. محمد صالحه (یکی دیگه از جانباختگانِ نخبۀ هواپیما) هم میشناختیمش، سال بالایی ما توی سمپاد بود. حالم خوب نیست.

++ احتمالا بخش عمدۀ افکار این پست من ناشی از تعصبم روی شریف و سمپاد باشه. احتمالا اگر سمپادی یا شریفی نبودم انقدر این توئیت مهرداد برام زشت و زننده نمی بود. برای همین انتظار ندارم همۀ افراد دیگه هم هم اندازۀ من از این توئیت عصبی شده باشن.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سایمان کد سهند پــســرک بــی عــشــق افروز رایانه Lola سايت اميد جهان ..Bulletproof Girl is typing Elizabeth کتابخانه عمومی فرهنگیان Kelly